Archiwum

Patronat IGG nad I Olimpiadą Energetyczną

Izba Gospodarcza Gazownictwa objęła Patronatem Honorowym I Olimpiadę Energetyczną pod hasłem Dobra Energia dla Polaków, która odbędzie się w dniach 4-6 października 2019 r. w Zakopanem.

Program Executive Master of Business Administration - edycja XV

Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i IAE Aix - Marseille Graduate School of Management, jako instytucją walidującą, zapraszają do udziału w XV edycji programu podyplomowych studiów menedżerskich EXECUTIVE MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION dla firm sektora gazowniczego, energetycznego, paliwowego i ciepłowniczego (GEPC)

O potencjale CBM na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Przedeksploatacyjne wydobycie metanu z pokładów węgla było jednym z głównych wątków dyskusji o nowych zastosowaniach węgla podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Udział w niej wzięli m.in. Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG SA ds. rozwoju i dr Janusz Jureczka, dyrektor Górnośląskiego Oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Wiceprezes Artur Zawartko na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W trakcie drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceprezes Artur Zawartko wziął udział w panelu pt. „Polski hub gazowy”. Dyskusja dotyczyła m.in. integracji rynku gazu, inwestycji w infrastrukturę gazową, roli i znaczeniu błękitnego paliwa w transformacji energetycznej, ekspansji LNG w świecie oraz długoterminowej perspektywie importu gazu z USA.

Relacja z konferencji EXPO-GAS 2019

W trakcie jubileuszowej, X edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS 2019 w Kielcach odbyła się konferencja „Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu”. W konferencji wzięło udział ponad 100 ekspertów, reprezentantów instytucji, uczelni wyższych oraz kluczowych reprezentantów branży gazowej.

Relacja z otwarcia Targów EXPO-GAS 2019

W dniach 24-25 kwietnia 2019 roku na terenach wystawowych Targów Kielce odbyła się jubileuszowa, X edycja targów EXPO-GAS. W ceremonii otwarcia uczestniczyło kilkuset gości reprezentujących szeroko rozumianą branżę gazowniczą.

Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, 24-25 kwietnia 2019 r.

Izba Gospodarcza Gazownictwa serdecznie zaprasza do udziału w X edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS 2019 jakie odbędą się w Kielcach w dn. 24-25 kwietnia 2019 r. Targom tradycyjnie towarzyszyć będzie Konferencja branżowa pt. „Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu

39. Zjazd Gazowników - relacja

W dniach 14-15 marca br. odbył się w Warszawie 39 Zjazd Gazowników, w 100 rocznicę I Zjazdu Gazowników Polskich, który miał miejsce w kwietniu 1919 r. i wydarzenie to znalazło się w kalendarium  oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami są Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS), Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG) oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa (IGG). Patronat nad wydarzeniem objął Minister Energii.

Relacja z Sympozjum w Zakopanem 18-20 stycznia 2019 r.

Tematem wiodącym Sympozjum było „Innowacyjne gazownictwo dla klimatu”. Grudniowy COP24 w Katowicach znacząco wzmocnił proces rozwoju energetyki proekologicznej, co otwiera nowe perspektywy dla sektora gazowniczego.

Biuletyn Techniczny IGG nr 11/2018

Dostępny najnowszy BIULETYN TECHNICZNY – PRZEPISY TECHNICZNE, NORMY, STANDARDY TECHNICZNE IGG I WARUNKI TECHNICZNE W GAZOWNICTWIE Nr 11/2018, wg stanu prawnego  na dzień 16 listopada 2018 r.