Archiwum

Relacja z Sympozjum w Zakopanem 24-26 stycznia 2020 r.

Izba Gospodarcza Gazownictwa zorganizowała w Zakopanem sympozjum, które zgromadziło czołowych polskich naukowców i ekspertów zajmujących się zagadnieniami coraz częściej określanymi mianem „gospodarki wodorowej”.

Drugi Konkurs INGA - projekty dla gazownictwa

3 lutego 2020 r. ruszy nabór wniosków w drugim już konkursie Wspólnego Przedsięwzięcia INGA, realizowanego przez NCBR, PGNiG oraz Gaz-System S.A. Budżet konkursu na wsparcie nowatorskich projektów z sektora gazownictwa wynosi 311 milionów złotych.

Program POST-MBA

Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów zapraszają do udziału w programie POST – MBA: Strategiczne Przywództwo i Strategiczne Zarządzanie Finansami

O potencjale CBM na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Przedeksploatacyjne wydobycie metanu z pokładów węgla było jednym z głównych wątków dyskusji o nowych zastosowaniach węgla podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Udział w niej wzięli m.in. Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG SA ds. rozwoju i dr Janusz Jureczka, dyrektor Górnośląskiego Oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Wiceprezes Artur Zawartko na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W trakcie drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceprezes Artur Zawartko wziął udział w panelu pt. „Polski hub gazowy”. Dyskusja dotyczyła m.in. integracji rynku gazu, inwestycji w infrastrukturę gazową, roli i znaczeniu błękitnego paliwa w transformacji energetycznej, ekspansji LNG w świecie oraz długoterminowej perspektywie importu gazu z USA.

Relacja z konferencji EXPO-GAS 2019

W trakcie jubileuszowej, X edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS 2019 w Kielcach odbyła się konferencja „Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu”. W konferencji wzięło udział ponad 100 ekspertów, reprezentantów instytucji, uczelni wyższych oraz kluczowych reprezentantów branży gazowej.

Relacja z otwarcia Targów EXPO-GAS 2019

W dniach 24-25 kwietnia 2019 roku na terenach wystawowych Targów Kielce odbyła się jubileuszowa, X edycja targów EXPO-GAS. W ceremonii otwarcia uczestniczyło kilkuset gości reprezentujących szeroko rozumianą branżę gazowniczą.