Konkurs Zmierz H₂ dla PGNiG

KONKURS Zmierz H₂ dla PGNiG!

Poszukujemy najlepszego innowacyjnego czujnika do pomiaru stężenia wodoru w gazie ziemnym, gwarantującego dokładność, powtarzalność i szybkość pomiaru, a także konkurencyjnego cenowo wobec stosowanych obecnie metod chromatograficznych.

Dlaczego wodór?

  1. Jakość paliwa gazowego w polskich kopalniach, w punktach sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, w dostawach na granicach oraz u dużych odbiorców jest monitorowana za pomocą procesowych chromatografów gazowych (PGC).
  2. Obecnie zainstalowane w analizatorach chromatograficznych (PGC) - ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne: aplikacje analityczne z zastosowaniem kilku kolumn, układów wielozaworowych oraz helu jako gazu nośnego - nie mają możliwości oznaczania wodoru.
  3. W związku z projektami związanymi z dozowaniem wodoru do sieci gazu ziemnego (instalacja Power-to-Gas), jako wiodąca firma na rynku chcemy jak najlepiej przygotować się do analiz pełnego składu gazu włącznie z H2.
  4. Poszukujemy rozwiązania będącego uzupełnieniem już istniejących analizatorów chromatograficznych o selektywne analizatory wodoru.
  5. Działamy ekonomicznie. Koszt zakupu procesowego chromatografu gazowego do analiz pełnego składu gazu z wodorem to ok. 160 tys. zł. Nie chcemy wymieniać całego chromatografu, a jedynie doposażyć go w moduł analityczny wodoru.
  6. Do udziału w konkursie zapraszamy nie tylko naukowców z instytucji badawczych, lecz także pracowników specjalistycznych firm zajmujących się konstruowaniem i produkcją urządzeń pomiarowych.
  7. Oferujemy nagrody pieniężne dla laureatów. Nagrodą główną jest 15 tys. zł.
  8. Innym cennym wyróżnieniem będzie możliwość podjęcia komercyjnej współpracy z PGNiG przy realizacji pionierskiego programu wodorowego, z wykorzystaniem budowanej instalacji demonstracyjnej w Odolanowie.

 

 Zgłoszenie wyślij na adres  [email protected]

 

Termin zgłoszeń - 31 października 2021 r.,

 

Więcej informacji - https://pgnig.pl/innowacyjnosc oraz www.innvento.pl

Zapraszamy do aplikowania!