Aktualności

VI Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego

Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa co dwa lata spotkań branży gazowniczej oraz mając na uwadze sukces ich poprzednich edycji, z ogromną przyjemnością informujemy, iż w dniach 05 - 07 kwietnia 2018 r. w Łodzi (Hotel Double Tree by Hilton Łódź) odbędzie  się VI Kongres Polskiego Przemysłu Gazowniczego, w trakcie którego IGG uczci - mamy nadzieję w towarzystwie znakomitej większości firm członkowskich - Jubileusz 15 - lecia działalności. 

INNOWACYJNE GAZOWNICTWO - INGA

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące I konkursu w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia INGA w obszarze sektora gazownictwa. Wydarzenie odbędzie się 2 marca 2018 r. w godz. 10:00-14:00 w Hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79) w Warszawie.

27th World Gas Conference

Podtrzymując tradycję organizacji przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa dla zrzeszonych firm wyjazdu technicznego na odbywającą się co trzy lata Wystawę towarzyszącą Światowej Konferencji Gazowej, serdecznie zapraszamy do udziału w jej 27 edycji, jaka odbędzie się w Waszyngtonie w dniach 25-29 czerwca 2018 r. 

Relacja z Sympozjum IGG w Zakopanem

W dniach 26-28 stycznia br. odbyło się w Zakopanem cykliczne sympozjum Izby Gospodarczej Gazownictwa pt. „Rynek gazu w Polsce w roku 2018 – kierunki rozwoju i wyzwania”. Odbyły się dwie sesje plenarne. Pierwsza poświęcona „Polityce energetycznej Polski ze szczególnym uwzględnieniem rynku gazu”, a druga „Efektywnej dywersyfikacji kierunków importu gazu”.

Wystartował program INGA

Tuż po ogłoszeniu pierwszego konkursu odbył się Dzień Otwarty programu INGA. Spotkania zorganizowane z inicjatywy PGNiG SA oraz Gaz-System SA przyciągnęły blisko 400 osób. Współorganizatorem była Izba Gospodarcza Gazownictwa.

Wyspowe stacje regazyfikacji LNG - relacja

Zorganizowana przez Radomską Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Warszawskim Domu Technika konferencja "Wyspowe stacje regazyfikacji LNG na terenie powiatów i gmin dźwignią rozwoju gospodarczego kraju" odbyła się 20 listopada 2017 r.