Sympozjum w Zakopanym – 19-21 styczeń 2024

08.11.2023

W dniach 19-21 stycznia 2024 r. w Zakopanem (Hotel Nosalowy Dwór, ul. Balzera 21d) Izba Gospodarcza Gazownictwa organizuje Sympozjum z tematem przewodnim: „Neutralność klimatyczna, a paliwa gazowe”

Poszczególne sesje tematyczne przedstawiają:

  1. Priorytety polityki klimatycznej – przyszłość paliw gazowych w tym m.in. rolę gazu ziemnego i przewidywania dot. jego zużycia oraz kierunków dostaw; program Fit for 55; w tym regulacje dla rozwoju CCS/CCUS oraz gazów odnawialnych.
  2. Inwestycje energetyczne i ich finansowanie w tym m.in. Krajowy Plan Odbudowy jako źródło finansowania infrastruktury energetycznej; unijne programy finansowania transformacji energetycznej; nowe paliwa gazowe w gospodarce biometan, wodór, amoniak oraz możliwości finansowania dla gazownictwa.
  3. Kierunki rozwoju polskiego systemu gazowniczego i nowe technologie wokół gazownictwa w tym m.in. plany dot. wykorzystania technologii CCS/CCU w Polsce; połączenia transgraniczne i FSRU; kierunki rozwoju sieci gazowej i LNG; rozwiązania techniczne dla wykorzystania paliw gazowych w ciepłownictwie i energetyce; magazynowanie wodoru i budowa alternatywnych źródeł energii.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie wypełnionych zgłoszeń na adres: [email protected]  do 24.11.2023 r.

Mając nadzieję na coroczne zimowe spotkanie w Zakopanem zachęcamy już dziś do zadeklarowania ilości uczestników z Państwa organizacji, które w wyżej wymienionym terminie zostaną formalnie zgłoszone do IGG.

Serdecznie zapraszamy!