Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Aplikantów radcowskich i adwokackich Spory budowlane w orzecznictwie SN!

23.02.2024

Drodzy Aplikanci !

Rozpoczęła się szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Aplikantów radcowskich i adwokackich Spory budowlane w orzecznictwie SN!

Celem konkursu jest promowanie zdolnych aplikantów zainteresowanych cywilnoprawnymi zagadnieniami rynku budownictwa stanowiącego jeden z głównych sektorów polskiej gospodarki. Konkurs daje unikalną szansę zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności nie tylko przed gronem renomowanych prawników-praktyków, ale także przed przedstawicielami wiodących izb gospodarczych zrzeszających największe firmy z sektora budownictwa i infrastruktury w Polsce.

Zadanie konkursowe

Przygotuj glosę do jednego z trzech wybranych przez kancelarię JDP orzeczeń Sądu Najwyższego. Poddaj ocenie argumentację Sądu Najwyższego i wyraź swoją krytyczną lub aprobującą opinię. Zwróć także uwagę na praktyczne konsekwencje wynikające z głosowanego orzeczenia dla branży budowlanej.

Do wygrania cenne nagrody:

  • publikacja zwycięskich glos w „Monitorze Prawniczym” Wydawnictwa C.H.Beck
  • nagrody pieniężne
  • zestawy książek Wydawnictwa C.H.Beck

Harmonogram:

20. 02. – oficjalne rozpoczęcie Konkursu – ogłoszenie sygnatur trzech orzeczeń SN

20. 02. – 08. 04. – opracowanie i przesłanie glosy do jednego wybranego orzeczenia SN

23. 04. – ogłoszenie listy Finalistów

09. 05. – obrona stanowiska wyrażonego w glosie przed Komisją Konkursową

Zarejestruj się, wysyłając na adres daniela.otto@jdp-law.pl zgłoszenie (w treści maila) o wzięciu udziału w Konkursie, w którym wskażesz następujące dane: imię i nazwisko; dane kontaktowe tj. adres e-mail; informację dot. rodzaju odbywanej aplikacji, roku aplikacji, okręgowej izby/rady, w której odbywasz aplikację; źródło wiedzy o konkursie

Organizator: Kancelaria JDP