WEBINARIUM – Dekalog dobrych praktyk w firmie

11.09.2023

Izba Gospodarcza Gazownictwa zaprasza na Webinarium organizowanym przez Kancelarię JDP „Dekalog dobrych praktyk w firmie pozwalających unikać sporów sądowych lub zwiększyć szanse ich wygrania”, które odbędzie się 20 września 2023 w godz. 10:00–11:30

Dynamiczny rozwój szeregu różnych branż gospodarki, choć niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorstw, to również zwiększa ryzyko wystąpienia konfliktów lub sporów z kontrahentami. Praktyka prowadzenia sporów pokazuje, że przy zachowaniu odpowiednich dobrych praktyk w przedsiębiorstwie, wielu sporów udałoby się uniknąć już na etapie realizacji umowy lub w drodze polubownej, a jeżeli spór znajdzie się w sądzie sytuacja wyjściowa przedsiębiorcy będzie diametralnie korzystniejsza. W czasie webinarium przedstawimy Państwu dziesięć praktycznych reguł, których wdrożenie pozwoli wzmocnić pozycję Państwa przedsiębiorstwa w razie zaistnienia sporu, tak aby zwiększyć szanse zakończenia go bez procesu lub przygotować mocną pozycję w sądzie. Dowiedzą się państwo, w jaki sposób minimalizować ryzyko wystąpienia sporów, jak dbać o swoje interesy w trakcie realizacji umowy oraz w jaki sposób efektywnie gromadzić dowody. Opowiemy, jak można wykorzystać m.in. preambułę, wymieniane e-maile, wywiadownie gospodarcze, notatki służbowe, awiza. Podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami w tym zakresie wynikającymi z ponad 15 lat świadczenia doradztwa prawnego.

Program:

  • Jak zminimalizować ryzyko sporu już na etapie kontraktowym?
  • W jaki sposób zweryfikować przyszłego kontrahenta przed podpisaniem umowy?
  • W jaki sposób gromadzić i zabezpieczać dowody w trakcie realizacji danej umowy?
  • Jak efektywnie monitorować postępy realizacji?
  • W jaki sposób prowadzić skuteczną komunikację z kontrahentami w celu uniknięcia potencjalnych konfliktów?
  • W jaki sposób zwiększyć świadomość wśród pracowników przedsiębiorstwa na temat możliwości wystąpienia sporu w przyszłości?

Zaproszenie kierujemy do: członków zarządów, właścicieli przedsiębiorstw, kadry zarządzającej, dyrektorów, project managerów, prawników wewnętrznych.