Szanowni Państwo,
W imieniu Izby Gospodarczej Gazownictwa, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa i kancelarii KKLW Wierzbicki i Wspólnicy Sp. k. mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl webinariów poświęconych kwestiom związanym z możliwością zwiększenia wynagrodzenia wykonawcy na podstawie przepisów PZP. Webinarium obejmuje trzy części, podczas których poruszone zostaną kluczowe zagadnienia związane z waloryzacją wynagrodzenia, roszczeniami dotyczącymi przedłużenia terminu realizacji kontraktu oraz roszczeniami o zapłatę za roboty budowlane. Wydarzenia odbędą się za pośrednictwem platformy Clikmeeting.
Pierwsza część, „Waloryzacja wynagrodzenia”, odbędzie się 17 lutego 2025r. o godzinie 10:00 i w jego toku poruszone zostaną następujące zagadnienia:
- Uwagi wstępne – umowa w sprawie zamówienia publicznego – jakie są ogólne zasady roszczeń
o zwiększenie wynagrodzenia:
a) formalizm postępowania
b) aneks do umowy – kiedy możliwy?
- roszczenia związane ze wzrostem kosztów realizacji (waloryzacja):
a) kiedy waloryzacja jest możliwa?
b) zapisy dotyczące waloryzacji w umowie a waloryzacja sądowa (ustawowa),
c) jakie dowody są wymagane?
d) ile wykonawca może uzyskać w wyniku waloryzacji,
e ) dobrowolna waloryzacja a waloryzacja w drodze orzeczenia sądowego.
Link do rejestracji: https://kklw.clickmeeting.com/waloryzacja-wynagrodzenia/register
Następnie, 4 marca 2025 r. o godzinie 10:00 odbędzie się druga część webinarium, „Roszczenia związane z przedłużeniem czasu realizacji kontraktu”:
- Uwagi wstępne,
- Roszczenia o zwrot wydatków spowodowanych przedłużeniem się okresu realizacji umowy:
a) kiedy takie roszenie jest możliwe?
b) jak wyliczyć kwotę roszczenia?
c) jakie dowody są wymagane?
d) ile wykonawca może uzyskać?
e) aneks versus spór sądowy.
Link do rejestracji: https://kklw.clickmeeting.com/roszczenia-zwiazane-z-przedluzeniem-czasu-realizacji-kontraktu/register
18 marca 2025 r. o godzinie 10:00 odbędzie się trzecia część webinarium, „Roszczenia o zapłatę za roboty dodatkowe”:
- Uwagi wstępne
- Roszczenia o zapłatę za pracę wykraczające poza przedmiot umowy, a wykonane w związku z umową:
a) kiedy takie roszczenie jest możliwe? Przykłady z życia wzięte?
b) jakie dowody są wymagane?
c) jak wyliczyć kwotę roszczenia? Stawki umowne versus stawki rynkowe,
d) ile wykonawca może uzyskać?
e) aneks versus spór sądowy.
Prelegenci webinariów:
Przemysław Wierzbicki
adwokat | managing partner
Adwokat z ponad 20 letnim doświadczeniem, partner zarządzający kancelarii KKLW. Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych – w latach 2004-2007 arbiter z listy Urzędu Zamówień Publicznych. Doradza zamawiającym i wykonawcom na wszystkich etapach postępowań w przedmiocie zamówień publicznych, włączając w to postępowania odwoławcze przed KIO, sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym. Doświadczony szkoleniowiec, autor przewodnika po polskich zamówieniach publicznych, który został opracowany na zlecenie Legal 500 oraz licznych publikacji w dziedzinie zamówień publicznych. Ekspert w zakresie prawa zamówień publicznych, autorka wielu publikacji oraz prelegentka podczas wielu szkoleń w tym zakresie. Zajmuje się wsparciem Klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi oraz przed KIO, w tym w sporach dotyczących realizacji inwestycji budowlanych. Doradza również w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i bankowych, w szczególności w sporach związanych z żądaniami wypłaty z gwarancji.
Marta Ewiak-Kawecka
adwokat I counsel
Ekspert w zakresie prawa zamówień publicznych, autorka wielu publikacji oraz prelegentka podczas wielu szkoleń w tym zakresie. Zajmuje się wsparciem Klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi oraz przed KIO, w tym w sporach dotyczących realizacji inwestycji budowlanych. Doradza również w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i bankowych, w szczególności w sporach związanych z żądaniami wypłaty z gwarancji.
Rafał Świerzbiński
radca prawny I senior associate
Radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych oraz prawie gospodarczym. Zajmuje się doradztwem na rzecz klientów przez cały proces procedury udzielania zamówienia oraz na etapie realizacji zamówień. Reprezentuje klientów przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz Sądem Zamówień Publicznych. W swojej dotychczasowej praktyce doradzał zarówno zamawiającym jaki i wykonawcom.
Webinarium zostało opracowane przez ekspertów w dziedzinie PZP, posiadających rozległe doświadczenie praktyczne. Ponadto, prowadzący warsztaty prawnicy są doświadczonymi, wysoko ocenianymi szkoleniowcami – w toku wystąpień opierają się na praktycznych, rzeczywistych przykładach w oparciu o wyselekcjonowane orzecznictwo, dlatego przekazana wiedza stanowi dużą wartość w realiach biznesowych w obliczu obowiązujących przepisów i doktryny prawa zamówień publicznych.
Zapraszamy i gorąco liczymy na Państwa obecność.